Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Działalność

Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie jest podmiotem leczniczym działającym w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej i ustawy z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym.Rodzaj działalności leczniczej

oraz zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych 1. Pogotowie prowadzi działalność leczniczą w rodzaju ambulatoryjne świadczenia zdrowotne.

 2. Pogotowie udziela świadczeń zdrowotnych w warunkach pozaszpitalnych każdej osobie znajdującej się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego polegającego na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu lub uszkodzenie ciała lub utrata życia, wymagające podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych i leczenia.

 3. Pogotowie udziela świadczeń zdrowotnych w zakresie:

  a) ratownictwo medyczne, w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego poprzez zespoły ratownictwa medycznego podstawowe "P" i specjalistyczne "S".

 4. Pogotowie udziela świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie:

  a) transportu sanitarnego na zlecenie lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej,

  b) transportu sanitarnego na rzecz innych podmiotów i osób prywatnych.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2024-06-08 11:41 przez:
Opublikowano: 2024-06-08 11:41 przez: Redakcja
Podmiot udostępniający: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
Odwiedziny: 102

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.