Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Betlejemskie Światło Pokoju

Z radością powitaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju. Zawitało do nas za sprawą harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów, którzy co roku przypominają nam ideę tej pięknej akcji.

Światło jest symbolem pojednania między narodami, a celem akcji jest dzielenie się radosną nowiną i krzewienie największych uniwersalnych wartości braterstwa i pokoju.

Idea akcji zaczęła się w Betlejem w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych i konfliktów zbrojnych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus, a w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień.

To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat, przypominając o wartości pokoju.

Sam moment odpalania Światła jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew.

 

Życzmy sobie wszyscy, aby to światełko niosło moc miłości, pojednania, wzajemnej życzliwości i szacunku, w tym jakże doniosłym i pięknym czasie Świąt Bożego Narodzenia.

 

Serdecznie dziękujemy!

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2022-12-21 08:52 przez:
Opublikowano: 2022-12-21 09:52 przez:
Podmiot udostępniający: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
Odwiedziny: 696

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.