Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie

Dwa aparaty do mechanicznej kompresji klatki piersiowej typu LUCAS 3.1 z wyposażeniem dodatkowym oraz z materiałami zużywalnymi zostały przekazane do naszego Pogotowia przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

WOŚP na czele z Panem Jerzym Owsiakiem – Prezesem WOŚP po raz pierwszy w 30-letniej historii przekazało dla ratowników, sprzęt medyczny wykorzystywany w ratowaniu życia i zdrowia w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Odbiorcami sprzętu będzie 212 stacji ambulansów typu „S” – czyli zespołów specjalistycznych, jeżdżących w 89 oddziałach terenowych.

Aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS 3.1 to najnowocześniejsze tego typu urządzenie na rynku światowym. Urządzenie LUCAS zwiększa zasięg opieki, umożliwiając stosowanie uciśnięć klatki piersiowej (zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji) podczas transportu do miejsca, w którym zastosowane zostaną zaawansowane metody ratowania życia. Urządzenie zwiększa też skuteczność zespołów udzielających pomocy, a tym samym wprowadza spokój na miejscu zdarzenia i zapewnia dodatkową parę rąk, aby ratownicy mogli skupić się na pacjencie i jego stanach współistniejących. Ułatwia zarządzanie sytuacją. System kompresji klatki piersiowej LUCAS zapewnia korzyści zarówno pacjentom, u których nastąpiło zatrzymanie akcji serca, jak i personelowi medycznemu. Niektórzy twierdzą, że LUCAS to dodatkowy ratownik, kolejny członek zespołu.

Sprzęt o łącznej wartości 88 000 zł. służyć będzie Zespołom Ratownictwa Medycznego typu „S”.

Ratownicy zostali przeszkoleni z obsługi aparatu. W czasie szkolenia nie zabrakło pytań, dobrych humorów i uśmiechów.

Nowy sprzęt na pewno znacznie ułatwi nam pracę. Dzięki urządzeniu jeszcze lepiej będziemy w stanie udzielać pomocy potrzebującym.

Dodatkowo mamy jeszcze dostać dwa USG Fast oraz pediatryczne torby ratownicze.

Bardzo się cieszymy i dziękujemy WOŚP za docenienie naszej pracy i tak ogromną pomoc. Dziękujemy z całego serca w imieniu personelu oraz naszych przyszłych pacjentów.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2022-06-15 15:13 przez:
Opublikowano: 2022-06-15 07:40 przez:
Podmiot udostępniający: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
Odwiedziny: 406

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.