Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ćwiczenia aplikacyjne „ORION – 2022”

Panowie w osobach Andrzeja Głodziaka i Tomasza Mroczka uczestniczyli w ćwiczeniach aplikacyjnych „ORION – 2022”, które odbyły się na terenie Orion Engineered Sarbons Sp. z o.o.

 

Tematem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania służb ratowniczych i podmiotów przewidzianych do podejmowania działań w przypadku wystąpienia zagrożenia obejmującego swym zasięgiem tereny poza obszarem zakładu dużego ryzyka powstania poważnej awarii przemysłowej oraz synchronizacja działań służb ratowniczych we współpracy z administracją miejską, powiatową i z przedstawicielami zakładu wysokiego ryzyka, w którym doszło do wybuchu pożaru.

 

W ćwiczeniach uczestniczyli także przedstawiciele: KW PSP Rzeszów, KP PSP Jasło, Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Miejskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, LOTOSU a także Orion Engineered Carbons. 

 

Nasi Panowie w trakcie ćwiczeń wypowiadali się w temacie realizacji przewidzianych dla PRM zadań, podzielili się z zebranymi wiedzą z zakresu zdarzeń mnogich i ogólnie medycyny katastrof według odpowiednich algorytmów i procedur PRM.

 

Pan Andrzej zaznaczył: „Atmosfera była bardzo dobra, merytoryczna, warto było tam być.”

 

Dziękujemy Panom za godne reprezentowanie Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2022-06-13 11:37 przez:
Opublikowano: 2022-06-13 07:42 przez:
Podmiot udostępniający: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
Odwiedziny: 436

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.