Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Karetka od Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie dla Lwowskiego Obwodowego Centrum Medycyny Ratunkowej we Lwowie

W dniu 15.12.2022 w siedzibie Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie nastąpiło przekazanie ambulansu sanitarnego marki Mercedes-Benz, model VITO 115 CDI na rzecz Lwowskiego Obwodowego Centrum Medycyny Ratunkowej we Lwowie.

 

Ambulans do tej pory użytkowany był w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie. Ambulans wyposażony jest w podstawowy sprzęt medyczny: nosze, oraz transporter do noszy.

Starosta Krośnieński Jan Pelczar w obecności p.o. Dyrektor SPPR w Krośnie Joanny Bukowczyk wręczył Andriy Vasko – szefowi Lwowskiego Obwodowego Centrum Medycyny Ratunkowej we Lwowie kluczyki do ambulansu, mówiąc: - Niech służy i ratuje życie w Ukrainie.

 

p.o. Dyrektor SPPR w Krośnie Pani Joanna Bukowczyk zaznaczyła: - Pomaganie jest wpisane w naszą zawodową aktywność. Bo któż inny, jak nie ratownicy medyczni i cały personel medyczny codziennie ratuje życie i zdrowie ludzi. – Nasze wsparcie to wyraz solidarności z narodem ukraińskim.

 

Andriy Vasko, szef lwowskiego pogotowia, nie wie jeszcze jakie będą dalsze losy krośnieńskiej karetki. Tłumaczy, że każdy ambulans, który jest pomocą humanitarną, przekazywany jest wojsku albo do miasta, które wskaże administracja wojskowa: - W 95 procentach karetki kierowane są do strefy walk, ale też do systemu ewakuacji medycznej, bądź transportu wojskowego - wylicza.

Szef lwowskiego pogotowia zaznacza, że każdy tego typu sprzęt jest bardzo potrzebny na Ukrainie. - Niestety czas jego "życia" na froncie to miesiąc do trzech - mówi. - Rosyjscy okupanci strzelają zarówno do wojskowych, jak i cywilnych pojazdów - tłumaczy.

Podziękowania dla:

 

1. Zarządu Powiatu Krośnieńskiego na czele z Panem Janem Pelczarem - Starostą Krośnieńskim za podjęcie pozytywnej uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne przekazanie majątku ruchomego SPPR w Krośnie tj. ambulansu jak wyżej,

 

2. Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie za podjęcie pozytywnej uchwały w sprawie zbycia ambulansu                   sanitarnego,

 

3. Pana Rafała Kijanki – Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu za wsparcie i pomoc w przekazaniu ambulansu.

 

W galerii zdjęcia z przekazania ambulansu.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono: 2022-12-19 09:03 przez:
Opublikowano: 2022-12-19 09:56 przez:
Podmiot udostępniający: Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie
Odwiedziny: 196

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.